BOOM BOXПроизводиОвесни напитоци – Професионален бариста

ПРОФЕСИОНАЛЕН БАРИСТА-НАПИТОК ОД ОВЕС

Професионалниот БАРИСТА напиток е тука за вашето кафе да биде токму како од најдобрата кафетерија. Барате особено кремаста текстура и неутрален, благ вкус на овес и сето тоа без додаден шеќер? Овој професионален БАРИСТА-напиток од овес го нуди токму тоа.

napitak barista
kremasto i ukusno
Кремаста и вкусна

Создаден за составување на вкусни комбинации, било со храна или со кафе.

Во ваш ритам

Благодарение на добрите јаглехидрати, Boom Box ви дава енергија и за најактивните денови.

За целото семејство

За пребирливи, за оние кои брзаат, за оние кои одмараат, за мали и големи – ваш Boom Box!

100 % на растителна база

Повеќе намирници од растително потекло во вашата исхрана се подобар избор, а производите Boom Box се 100 % на растителна база.

boom box
нутриционистите

Развиено со
нутриционистите

Нутриционистите учествувале во развојот на производите на Boom Box за да ви обезбедат квалитетни и вкусни оброци.

нутриционистите

совети и рецепти

Овесот содржи витамини, минерали, влакна и антиоксиданти и затоа претставува врвен оброк во кој било дел од денот. Колку подобро го познавате, толку по радо го јадете.

каша јагода

Овесот придонесува за стабилни вредности на шеќерот во крвта, што значи дека имаме постојан проток на енергија и добра концентрација, односно сето она што го очекуваме од појадокот.

каша јагода

Редовното консумирање овес ќе му помогне на вашиот стомак да работи како часовник.

НАПИТОЦИ

Кафенце со цимет

НАПРАВЕТЕ ЈА ВАШАТА КОМБИНАЦИЈА

Професионалниот бариста овесен напиток Boom Box го прави секое кафе mamma mia! Кој вели дека совршеното кафе се пие само во кафетериите?

Нутритивни вредности

Нутритивни вредности
100 мл од производот
Енергија
256 kJ / 61 kcal
Масти
2,6 g
од кои заситени масти
0,3 g
Јаглехидрати
8,2 g
од кои шеќери
5,6 g
Протеини
0,8 g
Сол
0,08 g

повеќе вкусови, повеќе забава

Изберете ја вашата идеална комбинација и започнете го денот со вкус на енергија!