BOOM BOXПроизводиОвесни кекси – Боровница и ванила

овсени кекси
со боровница и ванила

Овесот, во комбинација со боровницата, ќе ги задоволи сите ваши слатки желби, а ванилата ќе ги гали вашите сетила додека уживате во ова слатко задоволство.

Не правете компромиси кога станува збор за слатка ужинка, бидејќи за вас тука се овесните кекси кои не содржат додадени шеќери и вештачки ароми.

кекси боровница
Кремаста и вкусна

Создаден за составување на вкусни комбинации, било со храна или со кафе.

Во ваш ритам

Благодарение на добрите јаглехидрати, Boom Box ви дава енергија и за најактивните денови.

За целото семејство

За пребирливи, за оние кои брзаат, за оние кои одмараат, за мали и големи – ваш Boom Box!

100 % на растителна база

Повеќе намирници од растително потекло во вашата исхрана се подобар избор, а производите Boom Box се 100 % на растителна база.

без додаден шеќер
без вештачки ароми
без вештачки бои

тоа е Boom Box

нутриционистите

Развиено со
нутриционистите

Нутриционистите учествувале во развојот на производите на Boom Box за да ви обезбедат квалитетни и вкусни оброци.

нутриционистите

Нутритивни вредности

Просечна хранлива вредност
за 100 g
Енергетска вредност
422 kcal / 1769 kJ
Масти
14 g
од кои заситени масни киселини
3,7 g
Јаглехидрати
66 g
од кои шеќери
7,1 g
од кои полиоли
9,4 g
Влакна
6,4 g
Протеини
7,3 g
Сол
0,6 g

повеќе вкусови, повеќе забава

Изберете ја вашата идеална комбинација и започнете го денот со вкус на енергија!