BOOM BOXПроизводи – Овесните каши

ДВЕ МИНУТИ ЗВУЧИ КАКО КРАТКО ВРЕМЕ, НО НЕ И ЗА ОВЕСНАТА КАША!

ovsene kase

Boom Box овесните каши се базирани на 100 % растителни состојки, без додаден шеќер и вештачки ароми, а херојот на нашата приказна е овесот.

Од шумско овошје и кокос, до бадем и чоколада – Boom Box овесните каши ќе ги разбудат сите ваши сетила и ќе ја подигнат вашата енергија на сосема ново ниво.

Повеќе од оброк

Хранливо, вкусно, весело и практично – Boom Box го следи вашиот дневен ритам.

Во ваш ритам

Благодарение на добрите јаглехидрати, Boom Box ви дава енергија и за најактивните денови.

За целото семејство

За пребирливи, за оние кои брзаат, за оние кои одмараат, за мали и големи – ваш Boom Box!

100 % на растителна база

Повеќе намирници од растително потекло во вашата исхрана се подобар избор, а производите Boom Box се 100 % на растителна база.

НА РАБОТА ИЛИ ДОМА

Кога станува збор за овесната каша Boom Box не е важно каде се наоѓате. Потребна ви е само чинија, 150 ml топла вода, лажичка и овесната каша Boom Box.

Освен тоа, секогаш може да ги додадете и омилените семиња, јаткасти плодови или вашето омилено овошје. На здравје!

повеќе вкус, повеќе забава

Изберете ја вашата идеална комбинација и започнете го денот со вкус на енергија!

каша малина

малина и ванила

каша банана

чоколада,
лешник и банана

каша чоколада

кокос и чоколада

каша шумско овошје

Шумско овошје и бадем

каша лешник

лешник и чоколада

каша јагода

јагода и чиа

каша чоколада

чоколада

без додаден шеќер
без вештачки ароми
без вештачки бои

ТОА Е BOOM BOX

нутриционистите

Развиено со
нутриционистите

Нутриционистите учествувале во развојот на производите на Boom Box за да ви обезбедат квалитетни и вкусни оброци.

нутриционистите